• FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU ZORUNLU HALE GELDİ
  • İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Yayımlandı
  • ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN KREDELİRDE % 50 - % 100 FAİZ İNDİRİMİ
  • 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM
  • ESKİ NESİL YAZAR KASALARIN HAFIZALARI DOLANA KADAR KULLANILACAK
  • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
  • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
  • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
  • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
  • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Esnaf Odası Eşgilikte Esnaf ile Buluştu
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı sayın Nuri Demir, yönetim ve denetim kurulu, üyelerin odası ve birbiri ile  kaynaşması için bir yemek tertip etti. Ekşilik düğün salonunda düzenlenen yemeğe yaklaşık 4.000 esnafın katıldığı gözlendi. Esnafların katılımı oldukça yoğun olurken katılanlar arasında Alanya Müftüsü Mustafa Topal, AK Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Sipahioğlu, CHP Alanya Belediye Başkan adayı Şefik TÜRKTAŞ  ve MHP Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat  YÜCEL’de vardı.  Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı sayın Nuri Demir yemeğe gelen esnaflarla bir bir ilgilenirken burada yaptığı açıklamada, “Esnaf Odası kurulduğundan bu yana böyle bir organizasyonun olmadığını, kazandığımız takdirde böyle bir organizasyon yapacağımıza söz verdik. Çünkü bizim odamız büyük bir oda. Büyük odanın küçüldüğünü gördük esnafımızın yanında. Bu odayı tekrar yüceltmek için ekibimle beraber tam gaz çalışmalarımıza başladık. Hizmetlerimiz başlamıştır.  Bundan sonra, Odamız bu tür organizasyonlara sık sık ev sahipliği yapacak. Esnaf odasının bir şeyler yapabileceğini görecek. Esnaflarımızın tercihi doğrultusunda da çalışmalarımız devam edecek. Bugün bu kaynaşma yemeğini şehir merkezinde düzenledik. İleri tarihlerde Payallar bölgesinde batı beldesindeki esnafları, doğu beldelerindeki esnaflarımızı da Mahmutlar’da  aynı şekilde kaynaşma yemekleri düzenleyeceğiz. Bu yemeklerimiz inşallah geleneksel hale gelecek. Esnafımızı böyle kaynaşma yemeğine davet ettiğimiz zaman muhakkak katılmalarını rica ediyorum ve hepsine teşekkür ediyorum” dedi 

TAŞINMAZ MAL SATIŞ VE KULLANIM İLANI
ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNCE, 20.11,2018 Tarihinde saat 10:00 ile 11:00 saatlerinde 1 adet taşınmaz malın satışı, 1 adet de taşınmaz malın kullanma izni PAZARLIK usulü ihalesi yapılacaktır. önemle DUYURULUR
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU SON
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU
Detay için tıklayınız ...

İHALE DUYURUSU
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜ KAYYIM BÜROSU BAŞKANLIĞINCA,19.12,2017 Tarihinde saat 10:30 ile 16:00 saatleri arasında taşınır taşınmaz malların Açık teklif usulü Satışı yapılacaktır. Ayrıntı için PDF dosyasına tıklayın.
Detay için tıklayınız ...

HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 126
Bugün Tekil 13
Toplam Tekil 161070