• FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU ZORUNLU HALE GELDİ
  • İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Yayımlandı
  • ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN KREDELİRDE % 50 - % 100 FAİZ İNDİRİMİ
  • 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM
  • ESKİ NESİL YAZAR KASALARIN HAFIZALARI DOLANA KADAR KULLANILACAK
  • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
  • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
  • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
  • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
  • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Esnafa Sağlık Hizmeti
ALANYA Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO); Özel Alanya Anadolu Hastanesi ve özel Alanya Yaşam Hastanesi ile anlaşma yaparak üyelerine indirimli sağlık hizmeti imkanı sağladı. 
          
Özel Alanya Anadolu Hastane binasındaki protokole ALESO başkanı sayın Nuri DEMİR, Başkan vekili sayın Duran Şimşek ile Özel Alanya Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Bekdaş Tekin imza attılar. Neticede; Esnafa ve bakmakla yükümlü olduğu ailesine, muayene ve tedavilerde % 25 indirim sağlanmıştır. 
           
Özel Alanya yaşam Hastane binasındaki protokole ALESO başkanı sayın Nuri DEMİR, Başkan vekili sayın Duran Şimşek ile özel Alanya yaşam hastanesi Müdürü NURTAÇ ARI imza attılar. Neticede; Esnafa ve bakmakla yükümlü olduğu ailesine, muayenede ve tedavilerde % 15 indirim sağlanmıştır. 
           
ALESO başkanı sayın Nuri Demir; “Özel hastanelerde yapılan tedavilerde odaya bağlı esnaflardan ek ücret alındığını söyledi. Demir, kimsenin hastalanmasını istemeyiz ancak hasta olursak ve bu özel hastaneleri tercih edersek, bundan sonra indirimden faydalanabileceğiz. Bu ek ücretlerde indirim yapılması konusunda odamızın talebini Özel Alanya Anadolu Hastanesi yönetimine ve Alanya özel yaşam Hastanesine ilettik. Anadolu Hastanesi md.sayın Dr.Bekdaş Tekin ve Alanya özel yaşam Hastanesi md. Sayın Nurtaç ARI  başta olmak üzere hastane yönetimi bu konuyu anlayışla karşıladı. Bundan sonra üyelerimiz odamızın vermiş olduğu kimlik kartı veya oda belgesi ile bu hastanelere giderek sağlanan indirimlerden yararlanabilecek. Bu konuda gerekli desteği bize veren sayın Dr.Bekdaş Tekin’e ve sayın NURTAÇ ARI’ya  başta olmak üzere tüm hastane yönetimlerine  teşekkür ediyorum" dedi 

İNDİRİM KAPSAMINI GİRMEYEN TEDAVİLER 
Sezeryan, sünnet, check-up, amaliyat paket ücretlerinden, psikokolog, Prof.Dr.Diyetisyen, ilaç, malzeme ve yasal olarak alınması zorunlu olan SGK katılım payı ücreti indirim kapsamında değildir. 

TAŞINMAZ MAL SATIŞ VE KULLANIM İLANI
ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNCE, 20.11,2018 Tarihinde saat 10:00 ile 11:00 saatlerinde 1 adet taşınmaz malın satışı, 1 adet de taşınmaz malın kullanma izni PAZARLIK usulü ihalesi yapılacaktır. önemle DUYURULUR
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU SON
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU
Detay için tıklayınız ...

İHALE DUYURUSU
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜ KAYYIM BÜROSU BAŞKANLIĞINCA,19.12,2017 Tarihinde saat 10:30 ile 16:00 saatleri arasında taşınır taşınmaz malların Açık teklif usulü Satışı yapılacaktır. Ayrıntı için PDF dosyasına tıklayın.
Detay için tıklayınız ...

HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 139
Bugün Tekil 139
Toplam Tekil 152405