• FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU ZORUNLU HALE GELDİ
  • İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Yayımlandı
  • ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN KREDELİRDE % 50 - % 100 FAİZ İNDİRİMİ
  • 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM
  • ESKİ NESİL YAZAR KASALARIN HAFIZALARI DOLANA KADAR KULLANILACAK
  • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
  • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
  • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
  • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
  • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


YANAR, Ahilik Bayramını Kutladı
ALESO (Alanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası) başkan vekili Sayın Ahmet Yanar Ahilik Kutlamaları Haftası Nedeniyle Bir mesaj yayımladı. YANAR; Ahilik, Doğruluktan ayrılmamak, Cömert olmak, Alçak gönüllü olmak, İyi huylarını geliştirmek, Kendisini halkına adamak, yani vatansever olmak, Misafirleri sevmek, İnsanları nasihat ederek iyi yola yöneltmek, Dindar olmak ama softa olmamak, Utanma duygusuna sahip olmak, Yalan söylememek, Dedikodu yapmamak, Kusur aramamak, aksine kusurları örtmek, Kin ve düşmanlık beslememek, Nefsine hakim olmak, Eline, beline, diline sahip olmaktır. Ahilik felsefesini iyi kavrayıp böyle bir mirasın olduğunu, böyle bir zenginliğin varisi olduğumuzu iyi bilmemiz, ahiliği unutmamız gerekiyor. Genlerimize kadar işlemiş olan bu kültürü, felsefeyi bugün nasıl çağdaş normlara uygun bir örgütlenme haline getiririz diye düşünüp yeni projeler üretmemiz gerekiyor. Biz gelecekle övünecek yeni nesiller yetiştirmek zorundayız. 

Küresel krizin tüm dünyayı hallaç pamuğu gibi attığı günümüzde de Ahi geleneğinin mirasçısı esnaf ve sanatkarlar, yine tarihsel görevlerini yerine getiriyorlar: küçük esenaf veresiye defterlerinin sayfalarını, çoğaltıyor, fırıncı fakir komşusunun gönlünü kırmadan ekmek gönderiyor.  Küçük esnaf Elin bolarınca verirsin der, kanaatle, sabırla bekler. Ama  avmler hemen alacağına tahsil eder. Bankalar; kredi ve kredi kartı alacağını affetmez, faizsiz ertelemez.

Elin bolarınca verirsin, sözü, acaba dünyada hangi dilde vardır, Türkçe’den başka: 
O zaman küçük Esnaf ve sanatkarımıza sahip çıkmalıyız, bu sözde değil özde olmalıdır. istihdama en büyük ve en ucuz katkıyı yapan esnaf ve sanatkar camiasının ayakta durabilmesi için, büyük alışveriş merkezlerini değil esnaflarımızı tercih etmeliyiz. Tüm Esnafların Ahilik bayramını kutlar işlerinde başarılar dilerim. Dedi.

TAŞINMAZ MAL SATIŞ VE KULLANIM İLANI
ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNCE, 20.11,2018 Tarihinde saat 10:00 ile 11:00 saatlerinde 1 adet taşınmaz malın satışı, 1 adet de taşınmaz malın kullanma izni PAZARLIK usulü ihalesi yapılacaktır. önemle DUYURULUR
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU SON
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU
Detay için tıklayınız ...

İHALE DUYURUSU
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜ KAYYIM BÜROSU BAŞKANLIĞINCA,19.12,2017 Tarihinde saat 10:30 ile 16:00 saatleri arasında taşınır taşınmaz malların Açık teklif usulü Satışı yapılacaktır. Ayrıntı için PDF dosyasına tıklayın.
Detay için tıklayınız ...

HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 4
Dün Tekil 139
Bugün Tekil 139
Toplam Tekil 152405