• FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU ZORUNLU HALE GELDİ
  • İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Yayımlandı
  • ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN KREDELİRDE % 50 - % 100 FAİZ İNDİRİMİ
  • 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM
  • ESKİ NESİL YAZAR KASALARIN HAFIZALARI DOLANA KADAR KULLANILACAK
  • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
  • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
  • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
  • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
  • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Şekerbank'tan Esnafa Kredi
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) ile Şekerbank arasında oda üyelerinin kolay kredi çekimi ve bankacılık işlemlerinde kolaylık sağlanması amacıyla bir protokol anlaşması imzalandı.

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO), Şekerbank ile protokol yaparak, üyelerinin kolay kredi kullanımı ve bankacılık işlemlerinde kolaylık sağlamıştır. Protokol anlaşması 09.12.2014 tarihinde  saat 13.00'de Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda gerçekleşti. Protokol imzası öncesi bir açıklama yapan ALESO Başkanı Nuri Demir, " Şekerbank ile  daha önce görüşmelerimiz oldu. Onlarda üye sayımızın çok olmasından dolayı bize değer verdiler.  Hem onlar hem de bizim açımızdan esnafımıza en az faizle nasıl bir kredi alabiliriz bunu düşünerek bir anlaşma imzalıyoruz. Ayrıca esnafımızın daha fazla faiz ödemeden daha iyi ticaret yapabilmesi için karşılıklı görüş alışverişi yaptık. Bugünde bu amaçla bir anlaşmaya imza atıyoruz. Esnafımız için bu anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
  
Demir'in ardından konuşan Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, "Amacımız Alanya'da ki esnafımıza daha uygun maliyetli kredi vermek ve bankacılık hizmeti anlamında da onlara elimizden gelen desteği sağlamak, bugün ki iş birliğimiz diğer iş birliği ve imzalardan biraz  farklı olacak.  Bir çok banka esnaf odaları ile anlaşmalar imzaladı. Ama Alanya'nın tabi özelliği gereği turizm sektörünün ön planda olması . Bizimde tabiki bu sektörleri düşünerek  bu anlaşmaya çok özel  maddelerde koyduk.  Bunlardan bir tanesi kredi tarafından normalde  1.45 ile kredi verirken işletmelere, Alanya'da ki esnafımıza 1.25 gibi aylık faiz oranıyla kredi veriyor olacağız. Turizm sektörü ülkemizin ekonomik büyümesi ve bölgesel kalkınması açısından çok büyük önem taşıyor. 61 yıldır ülkemizde ki bir çok firmanın büyümesine rol almış bir kurum kimliğiyle bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir pakette karşılayacak "Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi' ürünümüzü geliştirdik. İnşallah bu destek paketi çerçevesinde Alanyalı esnaflarımıza da en iyi şekilde hizmet vereceğiz" dedi. Daha sonra Ertürk ve Başkan Nuri Demir protokolü banka yetkilileri huzurunda imzaladılar. 

TAŞINMAZ MAL SATIŞ VE KULLANIM İLANI
ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNCE, 20.11,2018 Tarihinde saat 10:00 ile 11:00 saatlerinde 1 adet taşınmaz malın satışı, 1 adet de taşınmaz malın kullanma izni PAZARLIK usulü ihalesi yapılacaktır. önemle DUYURULUR
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU SON
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU
Detay için tıklayınız ...

İHALE DUYURUSU
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜ KAYYIM BÜROSU BAŞKANLIĞINCA,19.12,2017 Tarihinde saat 10:30 ile 16:00 saatleri arasında taşınır taşınmaz malların Açık teklif usulü Satışı yapılacaktır. Ayrıntı için PDF dosyasına tıklayın.
Detay için tıklayınız ...

HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 139
Bugün Tekil 139
Toplam Tekil 152405