• GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
  • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
  • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
  • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
  • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
  • ALESO AŞURE İKRAMI YAPTI
  • ESNAFLARA TÜP İNDİRİMİ
  • SAYAÇLAR BEDAVA
  • YÖNETİM KURULUNDAN KALKIŞMAYA SERT TEPKİ
  • ANTALYA TURİZM SEKTÖR TOPLANTISI YAPILDI
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


ALESO BAŞKANI NURİ DEMİR’DEN TERÖRE KARŞI BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI

Alanya  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı NURİ DEMİR, Dağlıca’da askerlerimize, Iğdır’da polislerimize düzenlenen alçak saldırıyı kınayarak terörü bir kez daha lanetledi ve hain saldırıda şehit düşen askerlerimize ve polislere Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk silahlı kuvvetlerine ve Emniyet Teşkilatımıza  baş sağlığı diledi.
DEMİR; Özellikle 20 Temmuzdan bu yana ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik yapılan terörist saldırıları büyük bir kaygı ve üzüntü içerisinde takip etmekteyiz. Her gün,  bir şehit haberi ile yüreğimiz yanmaktadır. Dağlıca’da şehit verdiğimiz askerlerimizin acısı dinmeden, Iğdır’da polis servis aracına yapılan saldırı sonucu kaybettiğimiz polislerimizin acısı da yüreğimizi bir kez daha yaktı. Millet olarak yapmamız gereken, ülkemizi bir iç savaşa doğru sürüklemek isteyen karanlık güçlere karşı dikkatli olalım, Taşkınlık yapmayalım. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bayrağımıza ve vatanımıza sağduyulu bir şekilde sahip çıkalım. Bizler  Silahlı Kuvvetlerimize ve güvenlik güçlerimize güveniyoruz. Alanya ülkemizin göz bebeği bir ilçesidir. İlçemizde tüm dünyadan ve 81 vilayetten vatandaşımız bulunmaktadır. Bizler Doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi hep beraber birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek terör odaklarının oyunlarını bozalım. Onların oyunlarına alet olmayalım. Esnaf ve sanatkarlarımızdan ricamız, halkı ayaklandırma konusunda ellerinden gelen her türlü taşkınlığı yaparak terörist eylemlerini çoğaltan, ülkemizi parçalamaya çalışan terör odaklarına ve provokatörlere karşı uyanık ve dikkatli olmaya davet ediyorum. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın.


HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ MESLEKLERE MESLEKİ YETERLİLİK BELGE ZORUNLULUĞU
Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğuna İlişkin Tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğ ekinde yayınlanan ve aşağıda yer alan listede belirtilen mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmiştir. İşbu Tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra (25.05.2016) Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler bu mesleklerde çalıştırılmayacak. Belgesiz kişiler çalıştırılması halinde işveren veya işveren vekillerine Çalışma ve İş Kurumu il müdürlüğü tarafından her bir çalışan için 500 Türk Lirası idari para cezası verilecektir.
Detay için tıklayınız ...

AZ TEHLİKELİ İŞ YERLERİ İSG HİZMETİNİ KENDİLERİ ÜSTLENEBİLECEK
10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya işveren vekilleri, İSG hizmetlerini kendileri üstlenmek istemeleri halinde Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla (işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç) iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütülebileceklerdir.
Detay için tıklayınız ...

HAL KAYIT SİSTEMİ KAPSAMINDA GÜVENLİK SÖZCÜĞÜ UYGULAMASI BAŞLIYOR
02.01.2016 tarihinden itibaren Çağrı Merkezi üzerinden yapılacak bildirimler esnasında ‘‘Güvenlik Sözcüğü’’ uygulamasına geçileceğine ilişkin duyurunun da Bakanlığın www.hal.gov.tr web adresinde 01.12.2015 tarihinde yayınlanarak ilan edildiği ifade edilmiştir
Detay için tıklayınız ...

YENİ TİP EHLİYETLERDE İSTENEN FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ
01/01/2016 tarihinden itibaren yeni tip sürücü belgelerinde kullanılmak üzere sürücü ve sürücü adaylarından istenecek fotoğrafların özellikleri aşağıda sunulmuştur.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 110
Bugün Tekil 83
Toplam Tekil 94606