• FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU ZORUNLU HALE GELDİ
  • İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Yayımlandı
  • ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN KREDELİRDE % 50 - % 100 FAİZ İNDİRİMİ
  • 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM
  • ESKİ NESİL YAZAR KASALARIN HAFIZALARI DOLANA KADAR KULLANILACAK
  • GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ
  • ESNAFLARA İNGİLİZCE VE RUSCA KURSU
  • ALESO ÜYELERİNE %10 İNDİRİM
  • ÜYELERE YABANCI DİL DESTEĞİ
  • ALESO'DAN ÜYELERİNE AKARYAKIT İNDİRİMİ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


ONLİNE KİMLİK BİLDİRİM ZORUNLU HALE GELMİŞTİR

ONLİNE KİMLİK BİLDİRİM ZORUNLU HALE GELMİŞTİR

 

Aleso başkanı Nuri Demir Kimlik bildirimi ile ilgili bir açıklama yaptı Demir; Alanya İlçesi Polis Sorumluluk bölgesi sınırları içerisinde bulunan işyeri sahipleri veya yasal temsilcilerinin http://www.antalyakimlikbildirim.com/ yazarak giriş sayfası sağ üst köşesinde yer alan ‘"Başvuru İşlemleri” bölümünden Online Kimlik Bildirimini için  gerekli başvuruyu en kısa zamanda yapmaları  gerekmektedir,  

1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 6. Maddesine göre her çeşit ticaret amacı güden işyerlerinde sürekli ve geçici olarak çalışanların kimlik bilgilerinin o işyerinin sorumlu işleticisi tarafından İşleticilere Ait Kimlik Bildirme Belgesi (Form-1) ve Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme Belgesi (Form-2) doldurulmak suretiyle çalışanların giriş ve çıkışlarının 3 gün içerisinde elden kolluk kuvvetlerine bildirmesi zorunludur.

Kimlik bildirimlerinin internet ortamından yapılmasının hem işletmelerin hem de Polis Merkezi Amirliklerinin zaman kaybı ve iş yükü açısından yarar sağlayacağı düşünülerek 22 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Antalya Valilik Makamı olurları ile Online Kimlik Bildirim Sistemi faaliyete geçmiştir.

Alanya İlçemiz Polis Sorumluluk bölgesi sınırları içerisinde bulunan işyeri sahipleri veya yasal temsilcilerinin Online Kimlik Bildirim Sistemini kullanabilmeleri için;

*- İnternet üzerinden tarayıcı adres çubuğuna www.kimlikbiIdirim.antalya.pol.tryazarak giriş sayfası sağ üst köşesinde yer alan ‘"Başvuru İşlemleri” bölümünden İşyeri Bildirim Belgesi (Form-1) doldurup ardından “Başvuru Yap” butonuna basarak ilk başvuru işlemi yapılır,

*-      Ardından da Vergi Levhası Fotokopisi ile birlikte bağlı bulunduğu Polis Merkezi Amirliği Kimlik Bildirme Bürosuna müracaat ederek kendilerine verilecek “Kullanıcı Adı ve Şifre” yi almaları gerekmektedir.

 


TAŞINMAZ MAL SATIŞ VE KULLANIM İLANI
ALANYA MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNCE, 20.11,2018 Tarihinde saat 10:00 ile 11:00 saatlerinde 1 adet taşınmaz malın satışı, 1 adet de taşınmaz malın kullanma izni PAZARLIK usulü ihalesi yapılacaktır. önemle DUYURULUR
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU SON
Detay için tıklayınız ...

İHALE - DUYURU
Detay için tıklayınız ...

İHALE DUYURUSU
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜ KAYYIM BÜROSU BAŞKANLIĞINCA,19.12,2017 Tarihinde saat 10:30 ile 16:00 saatleri arasında taşınır taşınmaz malların Açık teklif usulü Satışı yapılacaktır. Ayrıntı için PDF dosyasına tıklayın.
Detay için tıklayınız ...

HALI VE KİLİM YIKAMA MESLEĞİ, 3308 SAYILI KANUN KAPSAMINA ALINMIŞTIR
3308 sayılı Kanun kapsamındaki Tekstil Ürünleri ve Halı Temizleme Meslek Dalı kapsamına alınmıştır. Söz konusu Kurul Kararı Kapsamında; Halı ve Kilim Yıkama İşletmeciliği TESK Ustalık (Esnaflık) Belgelerinin 3308 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında değiştirilecektir. Önemle duyurulur.
Detay için tıklayınız ...

33 MESLEĞE DAHA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
33 meslekte daha belge zorunluluğu getirilerek, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 48’den 81’ e çıkmıştır
Detay için tıklayınız ...

İHALE İLANI
İlçemizde Açık İhale Usulü Taşınır ve Taşınmaz Malların Satış ilanı
Detay için tıklayınız ...

MESLEKİ YETERLİLİK BELGENİZİ ALDINIZ MI?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan aşağıdaki mesleklere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirdi. ilgili tebliğ 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Detay için tıklayınız ...

GIDA İŞLETMELERİNİN KAYIT VE ONAY TARİHLERİNDE UZATMA
modernizasyon planındaki yatırımını 31/12/2014 tarihine kadar tamamlayamayan gıda işletmelerine, 15/2/2015 tarihine kadar müracaat etmiş olmaları ve İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından uygun bulunması halinde yatırımlarını tamamlamaları için 01/01/2017 tarihine kadar ilave süre verilebilecektir.
Detay için tıklayınız ...

ÇALIŞANI OLANA İLK YARDIM EĞİTİMİ
6331 sayılı kanunu uyarınca, elemanı olan işverenin, acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak; önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişiyi görevlendirme ve her zaman hazır bulunmalarını sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.
Detay için tıklayınız ...

Online Ziyaretçi 1
Dün Tekil 123
Bugün Tekil 65
Toplam Tekil 149043